0546 957 58 88
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çanak Anten Tamiri

22 Mayıs 2017
897 kez görüntülendi
Çanak Anten Tamiri

ÇANAK ANTEN TAMİRİ

Çanak anten tamiri daha önce yaptırmış olmanıza rağmen  bile bazen bir takım aşınma, güneş, rüzgar , yağmur gibi dış etkenlerden kaynaklı birçok sorundan ötürü bozulmakta ve zarar görmektedirler. Elembiler bazen oksitlenerek yine bozulabilmektedirler. Özellikle soğuk rüzgarlı fırtınalı havalarda kablonun yerinden oynaması çanak antenin ve elembinin yerinden oynaması ayarların bozulmasına ve çanak antenden gelen görüntünün tv yansımasında donmalar olmasına sebebiyet vermektedirler.

ÇANAK ANTEN SIK YAŞANILAN PROBLEMLER VE ÇÖZÜMLERİ

Çanak anten taktırdınız birkaç ay da sürekli bozuluyor elembi arızalanıyor!

  • Elembi kalitesiz yada ikinci el olabilir 15 liralık elembi yerine 20-25 liralık daha kaliteli bir ürün taktırırsanız 2-3 ay yerine 3-5 sene kolay kolay bozulmayacaktır.

ÇANAK ANTEN YERİNDEN MEMNUN DEĞİLİM ÇATIYA TAKTIRABİLİRMİYİM?

 

  •  Çanak antenlerinizin yerleri değiştirilebilir örneğin balkonda kötü ve çirkin bir görünüm alan bu çanak antenler bazen yöneticiler bazende insanlar tarafından hoş karşılanmaz bu yüzden dolayı bazı site yönetimleri çatıya takılmasını isteyebilir bu tip durumlarda konusunda hakim tecrübeli arkadaşlarımız çanak anteninizi zarar vermeden yerinden söker ve çatıda uygun bir bölüme destekleyici aparatlar ile  sağlamlaştırarak montajını yapar ve kablonuzu değiştirerek eğer kablo hattı çekilmesini isterseniz özel olarak ücretini ödemek şartı ile kanal kabloda çekilir ve kötü görünüm engellenir. Dilerseniz evin iç tesisatına da kanal kablo döşetebilirsiniz. Böylece sarkıntı kablolardan kurtulmuş olursunuz.

Çanak anten tamiri  yeni yaptırdım bir sürü para verdim ama çanak antenim donuyor göstermiyor !

  • Bu tip durumlarda muhtemelen çanağın çapı küçük olabilir sinyal kurtarmıyor olabilir yada önünde bir bina olabilir sinyali kesen böyle durumlarda çatıya montaj yapılmasını öneriyoruz. Çatıya takılan çanak antenlerin önü açık olduğu için sinyal kesilmez ve görüntü kalitesi daha net ve güzel olmaktadır.
Yöneticimiz çatıya çanak anten kurulumuna izin vermiyor !
  • En üst katta oturan vatandaşların şikayetleri ve bazı durumlarda hatta mahkemelik olması vs gibi durumlardan dolayı yöneticileriniz çatıya çanak anten takımı ‘nı uygun bulmayabilir çünkü bu işi profesyonel yapmayan bilmeyen kişiler tarafından her çıkıldığında çatının kiremitlerine vs zarar verilmekte bir çanak yapılırken diğer çanakları kasten yapmak için bozabilmektedir ler. Bu tip durumlarla karşılaşmamak için genelde herkes balkonlarına taktırır ama aslında bunun bir çözümü var !!!
  • Yöneticinizden Binanıza Merkezi Sistem Çanak Anten yapılmasını isteyebilirsiniz. Merkezi sistem çanak antenler hem kaliteli, daha uzun ömürlü , hem kablo kirliliği olmayan, hemde 1 uydu üzerinden yayın yaptığı için çoklu çoğaltıcılar ile  desteklenmekte olup herhangi bir arıza durumunda çatıya çıkmak yerine bina içine yerleştirilen bir kumanda merkez odasından müdahale edilebilir. Böylece üst katta oturan vatandaşlar zarar görmez.  Merkezi sistem çanak antenler çok fazla maliyetli değildir daire başı belki 150 tl cıvarı tutmaktadır. Normal bir çanak taktırmaya kalksanız yine hiç yoktan 150-200 tl yine tutacaktır bu yüzden hem daha düşük maliyetli hemde daha profesyonel ve daha kaliteli sinyal ve donmadan izlemek için mutlaka merkezi sistem çanak anten kurdurmalısınız aslında bu kadar radyasyon almak hiçde iyi birşey değil uzmanların önerilerine göre çanak anten sayısı arttıkça kanser riskimiz de artmakta yani ne kadar çok elektronik cihaz o kadar çok ölüme yaklaşmak demektir. Aslında elimizde daha iyi imkanlar var iken neden daha çok çanak ve görüntü kirliliği yapalım ki? 1 adet çatıya büyük çap anten takılsa ve tüm yayınları oradan alsa ne kadar güzel olurdu değil mi? o zaman ne yapıyoruz hemen bir olağan üstü toplantı talep edip yöneticilerimizden merkezi sistem çanak anten kurulumu için imza toplayıp biran önce bu çanak antenlerden kurtulup rahat refah huzurlu bir ortam için istiyoruz.

Haktanır Elektronik olarak merkezi sistem çanak antenlerinizi sizler için kuruyoruz. Profesyonel takip cihazlarımız ve makinalarımız ile sizlere sistemi hazırlıyoruz. Tek yapmanız gereken bizleri aramak

ADRES : Osmangazi Mahallesi Paşa Kılıcı Sokak 1/C Ufuktepe / Keçiören / Ankara

TELEFON NUMARASI 0546 957 58 88

En büyük problemleri değerlendiren firmamız çanak anten tamiri noktasında Ankara’nın bütün ilçelerine, bütün mahallelerine çanak anten tamiri noktasında özenle hizmet veren, üstelik bu hizmetini de çok uygun fiyatlara sunan Haktanır Elektronik olarak firmamız sizlerden gelen teknik servis taleplerini beklemektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Ustayı Ara Hemen Gelsin